Як карантин впливає на психчне здоров’я дітей

Авторки відео: Яна Кремінська, Адріяна Лугова
Монтаж та анімація: Адріяна Лугова (https://www.adrianaluhovy.com)
Інтерв’ю фахівця: Денис Угрин, Дитячий психіатр, лікарня Модслі, Декан магістерського курсу з дитячої психіатрії, Кінґс Коледж, Лондон, 
Головний редактор журналу “Child and Adolescent Mental Health”
Транскрипція тексту: Мар’яна Карапінка, Яна Кремінська
_______________________________________________

Про загальний вплив пандемій на психічне здоров’я дітей відомо не так багато. Досліження епідемій в різних країнах показують зріст емоційних розладів, а також цієї весни спостерігається зріст поведінкових розладів у дітей.

Є багато факторів, які варто брати до уваги.

Батьки зараз проводять багато часу з дітьми: діти не ходять до школи, немає доступу до бабусь-дідусів. Наслідки цього є як негативні — наприклад спостерігається незначний зріст рівня фізичного, сексуального і емоційного знущання над дітьми, так і позитивні. Наприклад, кожного року в цей час маємо зростання кількості дітей з передозуваннями чи спробами самогубств — це значною мірою пов’язано зі школою, іспитами і пресингом, який діти відчувають зі сторони вчителів і батьків. Цього року ми такого не бачимо. Причини до кінця невідомі, більше ми будемо знати, коли закінчиться карантин.

Теперішній стан подібний до досвіду війни, проте ворог не зовнішній, а внутрішній. Доведено, що під час самих воєнних дій кількість самогубств суттєво знижується, а відразу після війни — зростає. Дана статистика стосується не лише військових, які повернулись із зон воєнних дій, але і людей, що з військовими діями нічого спільного не мали. Тому, після закінчення суворих карантинних обмежень і спаду захворювання на коронавірус є ймовірність зростання кількості суїцидів.

За усіма даними науковці зараз уважно слідкують, адже, очевидно, що це не остання пандемія в історії людства, тому важливо відстежувити тенденції у сфері психічного здоров’я під час пандемії і карантину, щоб розробляти план дій на майбутнє.

Це перша частина відео. У другій Денис Угрин розповість про те, як дбати про дітей і підлітків у цей час.

. _______________________________________________

Links:
http://www.weekfiveproductions.com
https://www.adrianaluhovy.com

Facebook:
https://www.facebook.com/AdrianaLuhovy1

Instagram:
https://www.instagram.com/adrianaluhovy